Vítejte na osobních stránkách věnovaných jednomu neobyčejně obyčejnému koníkovi.


Aktuality:


Středa 25.2.2009 - V neděli 22.2.2009 jsme využili sněhové nadílky a zapřáhli za Alpáčka lyže. Ve Fotogalerii a videích je dokumentace. V Odkazech přidán odkaz na druhou videogalerii,kde se Alpak objevuje.

Pondělí 16.2.2009 - Evča dodala super fotky z její návštěvy. První várka tady a druhá tady plus pár videí : jak měníme jezdce v terénu, cval bez sedla, blbnutí na jízdárně, jak dosáhnout napojení během dvou vteřin a Alpáček Bahňáček :o)

Pondělí 9.2.2009 - Poctila nás návštěvou Evča, vyrazili jsme spolu s Filipkou (kobylka A1/1) na vyjížďku, vycválali si kopec na nabrání kondičky a pak trochu laškovali cestou do výběhu (fotky budou). Alpáček má novou lásku, přišla k nám nová kobylka a Alpík je rázem vůdce stáda a divoký hřebec. :o) V tomto počasí ci nicméně maximálně libuje - viz fotografie z víkendu.

Úterý 3.2.2009 - Dneska jsme lonžovali a pak jeli na chvíli ven, opět na dece bez sedla, Alpíno byl přímo vzornej. Seděla jsem na něm po víc než týdnu, protože pokaždé, když přijdu, čeká mě čerstvě vyválené COSI , co je mokré a nedá se na to sednout :o)

středa 21.1.2009 - Alpíkovi asi hrklo v hlavě. Začal se chovat jako hřebec a dokonce se snaží připouštět kobylky, se kterýma byl venku. :) To bude ještě veselo :)

středa 21.1.2009 - V kategorii Video přidána videa našich prvních skokových začátků z roku 2002.

úterý 19.1.2009 - Na Youtube je video z našeho prvního pokusného cvalu bez sedla.

Čtvrtek 15.1.2009 - Dneska jsme poprvé provedli zátěžovou zkoušku. Alpík dostal vypolstrovanou podsedlovou dečku na záda a jeli jsme do terénu. Nahoře na poli jsme dokonce kousíček zacválali. Jen na zkoušku. Alpíno by běhal jak drak, ale pustit jsem ho ještě nemohla, přece jen, v úterý se vysadil Alavis a tak se teprve teď ukáže, jak na tom jsme. Nicméně dokonce i já jsem se be sedla víceméně bez problémů udržela. A ve sněhu to byla vážně pohádka :o)

Neděle 11.1.2009 - Dneska jsme strávili hodinku na vycházce v lese a asi 20minut na jízdárně. Verča od Larky byla tak hodná a půjčila nám na zkoušku její westernové sedlo. Fotky bohužel nemáme, nicméně jsem dneska po dlouhatránské době na Alpíkovi zaklusala pár koleček a jedno kolečko jsme si i zacválali. Šlapal bez problémů, tak snad to vydrží. Změřili jsme mu záda a budem doufat, že společně se Standou Kalendou najdeme správně padnoucí sedlo. Zatím chceme vybírat z anglie - sedla Hauzr. tak snad to vyjde.

Pondělí 5.1.2009 - Navštívila nás Evča (McKvak), vydala se s námi na procházku a udělala spoustu úžasných fotek a pár videí. Za super a vtipné odpoledne moc děkujeme.

Sobota 3.1.2009 - Dneska jsme si užili úžasnou procházku. Počasí nám přálo, udělali jsme spoustu fotek, které později dodám. A máme mezníkový den: na jízdárně po procházce jsem si na Alpíka po půl roce na minutku sedla, jen abychom zjistili, co budou dělat záda se zátěží. Zvládl to na jedničku, tak věřím, že brzo bude sedlo a budem se v lese prohánět s větrem o závod :o)

Čtvrtek 1.1.2009 - PF 2009

Neděle 28.12.2008 - Do Fotogalerie jsem dodala odkaz na pár archivních fotek z našeho společného mládí :o)

Sobota 27.12.2008 - procházka se zkrátila na pár desítek minut a koníček šel po dlouhé době zase začít pracovat na lonži. Šambon už nepotřebujem, chodí s nosem málem u země :o) byl moc šikovnej a udělal mi radost.

úterý 23.12.2008 - V sobotu jsme se zúčastnili stájove vánoční vyjížďky, počasí nám nepřálo, tak se jelo jen krokem a tím pádem jsme mohli jít s Alpíkem jako pěšáci. Alpíno byl poprvé ve skupině víc koní (9 koní a dva poníci) a choval se vzorně a vypadal spokojeně:)

pátek 19.12.2008 - Můj kůň je všudypřítomný :o) Aby mi nebylo smutno, mám ho všude :o) I na narozeninovém dortu : Foto

čtvrtek 11.12.2008 - Začínám mít pocit, že je něco špatně. Alpíno je jak z gumy, po kulhání ani stopy, věčně lítá a je hyperaktivní, fakt, že místo koně nacházím hroudu bahna s očima, co mi chce dávat pusinky, už neřeším. Dneska byl dokonce ochoten jít se mnou na procházku i v dešti a vypadal, že ho to baví. Asi mi někdo vyměnil koně :o) Mám takový dojem, že bych mu měla co nejdříve ukončit dlouhodobou dovolenou a trochu naordinovat práci. Neví roupama coby :o)

čtvrtek 4.12.2008 - Alpak a Larka jsou ode dneška na pastvině. Seznámili se (zatím přes ohradník) s ostatními koníky a vypadají maximálně spokojeně. Alpáček se každý den několikrát důsledně a důkladně vyválí v bahně a vypadá fakt uchvacujícně :o) Jinak oba koníci působí maximálně spokojeným dojmem, sami se pořád hýbou, mají obrovský množství sena (Alpíno se mi přestává hladově vrhat po všem zeleným), dokud byli ve výběhu, dostávali hromady sena i do výběhu a jsou skvěle uvolnění a rozhýbaní.

čtvrtek 27.11.2008 - máme diagnózu Alpakova zdravotního problému. LP má zraněnou z události před 2,5 lety,kdy ho ve výběhu pokopali koně a spadl kvůli tomu na zmrzlý povrch. Něco si v ní zřejmě nalomil a nějak to srostlo, nicméně celá věc poškodila kromě kosti ještě i nervy přilehlých svalů, takže nožka je nejen permanentně oslabenější, ale má výrustky na kosti u kloubu, což se občas projeví kulháním při nerovném terénu a prudším obratu. Další problém jsou bedra - kissing spines. Nicméně i přes šílenou diagnózu konkrétně u Alpíka prognóza vypadá příznivě - díky režimu, jaký měl, se to nějak stabilizuje a postupně budeme přidávat a nasvalovat. Šambón a všechny, kdo radí lonžovat na něm pošleme do háje, protože to mu škodí ještě víc, a začneme posilovat břicho a následně záda. Takže věříme, že za pár týdnů se z koníka na vodítku stane opět spolehlivé vozítko :)

V nové stáji je úplně nadšený, nemůže se nabažit společnosti koňské kamarádky, neustále je v pohybu, pochutnává si na seně a co nejřív nastane seznamování s pastvinou a místním osazenstvem :o)

A vypadá to, že Alpáček s Larkou se do sebe zamilovali :o) video

středa 26.11.2008 - první návštěva v novým. Konící vypadali spokojeně, Alpíno jen tochu závislačí a odmítá bez Larky být. Ale to se spraví.

úterý 25.11.2008 - stěhování do Želešic proběhlo bez problémů. Konící vypadali spokojeně, prolítali se po výběhu a pak se vedle sebe pustili do sena :o) Díky Čechuldovi za skvělou dopravu!

neděle 23.11.2008 - konečně dokončeny stránky

neděle 23.11.2008 - byli jsme se podívat v Želešicích na stáj, kam se v úterý stěhujeme.

sobota 22.11.2008 - sundali jsme podkovy a na zimu budeme bosí.Poprvé jsme zvládli kování bez cizí pomoci a ani jednou se nesnažil kopnout :o)

Nejnovější aktuality

[CNW:Counter]
Copyright © 2008, Evča Müllerová (Mckvak)
All rights reserved | Do not copy